טיולי משפחות

"שבת בבוקר יום יפה"....
המשפחה מתארגנת ויוצאת לטיול מודרך בקבוצת משפחות. הילדים (וגם המבוגרים...) מתנתקים לכמה שעות מהמסכים ומרגישים את הארץ דרך הרגליים הולכות, זוהי אפשרות ליהנות יחד מהצבעים ומריחות הפריחה האביבית, זוהי הזדמנות ללמוד באמצעות הסברים והפעלות חוויתיות ומגוונות על החי והצומח, על האדם וההיסטוריה של הארץ הזו במסלולים שונים ומגוונים המותאמים לאופי הקבוצה ולגילאי הילדים (בגילאי בוגרים יותר הם יכולים להיות מאתגרים יותר), למזג האוויר ולעונה. פעם בשנה (או יותר) ניתן לערוך טיול המשתרע על פני סופשבוע, ובו ניתן להרחיק לצפון ולדרום.
טיול בקיסריה, 2013 צילום: רותי ואלון טבנקין
 

 
בעיקר זוהי הזדמנות לגבש את בני המשפחה, להקנות לילדים ערכים של אהבת הארץ, שמירה על הטבע, שמירה על הניקיון, כבוד לאחר ועזרה ותמיכה.הדדית.

אני עוסק בהדרכת טיולי משפחות כבר  מעל ל-15 שנה, חלקם בקבוצות שהמשיכו איתי על פני מספר שנים.
להלן מספר דוגמאות למסלולים מותאמים לטיולי משפחות מתוך מבחר גדול:

קטן וגדול בנגב

אל הסנפיר במכתש שבנגב

נטפס על מצלעות המכתש הגדול בשביל הסנפיר הקטן (או נוכל לבחור במסלול מאתגר יותר של הסנפיר הגדול) ונשקיף על נופו המדהים של המכתש מלמעלה, ומרחוק נראה את 'מפעל הטקסטיל' של דימונה.... בדרך נגלה מאובנים מעניינים.
בסיום המסלול נמלא בקבוקים בחול צבעוני ונספר כיצד נוצרו הגוונים הייחודיים, ונמשיך למסלול קצר  (הלוך חזור באותה הדרך שאורכו בערך שעה) בעין יורקעם ובערוץ נחל חתירה, כדי לצפות על הנוף המרהיב של המפל ליד מעלה פלמ"ח.

טיול מומלץ לחורף.

מה לקרניים ולגליל התחתון
מקרני חיטין לנבי שועייב


מפסגת קרני חיטין ניבט נופו היפה של הגליל התחתון. נספר כיצד נוצר ההר ונשחזר על פסגתו את הקרב האחרון של הצלבנים נגד המוסלמים, משם נרד לעבר עם פריחת האביב המתפרצת אל האתר הדרוזי הקדוש נבי שועייב ונספר על הדרוזים (יש להביא בגדים צנועים).
לאחר ארוחת הצהריים אם יישאר זמן נוכל לבקר במוזיאון הטבע בבבית גורדון, בדגניה (בתשלום), או נסייר בבית הקברות בכינרת שם קבורות רחל המשוררת ונעמי שמר ושמע משיריהן

טיול מומלץ לאביב


גלויה מהגליל העליון
נחל עמוד ופקיעין
נטייל במסלול מעגלי מוצל (ברובו) לצד מים זורמים ובוסתנים בגן לאומי נחל עמוד (בתשלום). נספר על תור הזהב של צפת בעת שבה התממש הפתגם "אם אין קמח אין תורה...", ונגלה בנחל ממה התפרנסו אנשי צפת. נסיים לאחר ארוחת הצהריים בפקיעין בביקור במערת רבי שמעון בר-יוחאי, המתקשר לל"ג בעומר, ובסיפורה של המשפחה היהודית האחרונה בכפר שבו שכנו זה לצד זה בני דתות שונות. אם נרצה נוכל לבקר אצל סבתה ג'מילה מייצרת הסבון הייחודי.....
.
טיול מומלץ לתחילת הקיץ 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק