כתבו עליו בעיתון...

במשך השנים נכתבו כתבות על הסיורים שלי ועל מיזמים אחרים בהם הייתי מעורב. מוגש כאן מבחר ואתם מוזמנים ליהנות. בלחיצה על שם הכתבה (בכחול) תוכלו להיכנס אל הכתבה המקושרתיים:ת, אתם מוזמנים לשתף בערוצים החבר
 
1. הבדידות המזהירה של הכרם בשרונה (2015) רשימה של פרופ' אברהם בלבן בעיתון הארץ, שחוזרת שוב אל אחד המקומות שחשפתי בפניו - בעת שערכתי לו סיור בשרונה: "כגן עדן קטן היא" ואתם מוזמנים לגלות מקום לבצור בו ענבים בקיץ הבא.... (אולי עם קצת פיח...). 

2. רשימה תל-אביבית נוספת של אברהם בלבן והפעם סיור לכבוד ט"ו באב.
האהבות הגדולות של העיר הקטנה (2015) רשימה במוסף ספרות ותרבות של עיתון הארץ בעקבות הסיור ​"היה זה בחצות הליל" על סיפורי האהבה שהקיפו את התל-אביבים הראשונים.

3. דם בעיר הלבנה במלאת 20 שנה לרצח רבין ערכה עמי אלכסנדרה לוקאץ' מ-YNET כתבה מצולמת על
הסיור השדרות האדומות של תל-אביב: שדרות בן-גוריון.

4. טיול מודרך במושבה הטמפלרית שרונה בתל-אביב (2014), כתבה במגזין G של העיתון גלובס,  על הסיור בשרונה: ממושבה לקריה עם פתיחת המתחם למבקרים.

5. טיול נוסטלגי בשרונה בעיתון הארץ (2014) בעקבות הסיור בשרונה: ממושבה לקריה המתחדשת עם חוקר הספרות פרופ' אברהם בלבן.

6. ט"ו באב: אהבה גדולה בעיר הקטנה כתבה מצולמת ב-YNET (2014) בעקבות הסיור היה זה בחצות הלילה בחולות... סיור לכבוד ט"ו באב על סיפורי האהבה וסיפורי הנשים באחוזת בית, בראשיתה של תל-אביב.

7. מבצע שחזור נדיר: השעון העתיק חוזר לשרונה (2014) כתבה במוסף הארץ מאת עופר אדרת, על מבצע השימור והשחזור של מנגנון השעון בשרונה שהתגלה בזמן הזזת בית הקהילה הישן (היום המבורגר 110)

8. 
חולדאי זעם על השחתת פסל האריה והורה לשקמו כתבה של זיו רביב מMYNET תל-אביב - יפו (2012), על הגילוי של שבירת הלסת של האריה בסמטה פלונית שגיליתי באחד מסיורי סיפורים לשעת לילה מאוחרת.

9. העליות, האישים והבניינים ריאיון ברדיו 103FM (2011) על הסיור בשכונת לב תל-אביב בסביבות שדרות רוטשילד בימי המחאה החברתית.

10. 
גוליבר בין גמדים: איך משלבים מגדל בלב העיר? כתבה של יאיר חסון ב-YNET (2011) על סוגיית הבנייה לגובה ליד מבנים לשימור או מבנים משומרים.

11. גמלים מעופפים בתל אביב ביקורת של ידידי (גילוי נאות!) ד"ר ניר מן (2010) במקור ראשון על הספר הגמל המעופף: 85 שנים של תערוכות וירידים בתל אביב מאת מרדכי נאור ובתיה כרמיאל. המאמר שכתבתי בספר זה מוזכר באמצע הביקורת פחות או יותר.

12. סיור במושבה האמריקנית טמפלרית חלק א' חלק ב'
כתבה של אורי אגם בפורטל יפו (2010) על הסיור קסם בתי העץ במתחם התחנה והמושבה האמריקאית גרמנית ביפו, מקום קסום עם אנשים קסומים איתם אנו נפגשים במהלך הסיור.

13. חגיגות ביפו בעקבות מועמדות 'עג'מי' לאוסקר 
כתבה בעכבר העיר וגלריה, הארץ (2010) על הסיור הייחודי שיצרתי בעג'מי בעקבות הסרט שהיה מועמד לאוסקר, עג'מי: חיים בסרט?! יש לגלול לסוף הכתבה באזור העוסק בסיורים.

14. 
עם הגב לים: טיול בעקבות הסרט עג'מי כתבה של יהודית יהב ב-YNET (2009) על הסיור עג'מי: חיים בסרט?!, שיצרתי בעקבות הסרט עג'מי, שהיה מועמד לפרס האוסקר שכלל גם מפגש עם אחד מהשחקנים בסרט.

15. 
מעבר לגבול בלתי נראה: ביקור ביפו כתבה של אלישבע זלצר ב-YNET (שנת 2009).

16. 
נשארו ידידים כתבה בזמן מעריב (2008) על רחוב ארנון והתייחסותי לדמותה של לאה גולדברג ותיאורי הרחוב בכתיבתה לילדים חל מהסיור "עת בדידותי נגעה בבדידותך" (ל. גולדברג): בעקבות נשים יוצרות בתל-אביב.

17. החיים היפים בתל-אביב הקטנה רשימה בשני חלקים בבלוג מסע בתוך החמישים (2008) שכתבה יהודית בעקבות סיור שלי החיים היפים בתל-אביב הקטנה - חלק א' וחלק ב'.

18. אופנה חדשה: טיול בתי קברות בישראל כתבה  ב-YNET (2005) על אפנת סיורי בתי הקברות בארץ בעקבות סיור שלי בבית הקברות הישן ברחוב טרומפלדור סיפורים לשעת לילה מאוחרת.

19. פשעים ובגידות בעיר הגדולה כתבה של יובל קרני בידיעות אחרונות, (2004),  שפורסמה בין עמודי החדשות  אחרי השקת הסיור סיפורים לשעת לילה מאוחרת. הסיור, הנערך כבר מעל 10 שנים שאותו חוו כבר אלפי אנשים, מסתיים בביקור לילי אפלולי לאור עששיות בבית הקברות הישן של תל-אביב ברחוב טרומפלדור, בפתיחה מיוחדת רק עבורכם.

20. הזקן והים מעג'מי כתבה של רונית סבירסקי בידיעות אחרונות (2004) על הסיור חלון לים התיכון בשכונת עג'מי והביקור בגן הקסום והלא ידוע של יצחק שדה והמפגש עם יורם בנו של שדה.
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
2.
בעל ידע ומעניין
30/12/18 15:47
מאת: רוני
ביום שישי ה 28/12/18 נתקלתי בסיור שיוסי העביר לקבוצה ממכון אבשלום. הורשתי להצטרף. מעולם לא שמעתי הסברים מלאי ידע ותוכן כה רב. יוסי מקשר עבר קרוב לעבר בן מעל מאה שנים. משווה תיאורים סיפוריים לעובדות היסטוריות ומצטט ממחקרים שונים. לשאלתי הוא ענה שאכן הוא יכול לעשות זאת באנגלית גם. אני בוודאי אצטרף בעתיד לסיורים ואמליץ בחום לתיירים שמתכננים לבקר בישראל. תודה רבה יוסי
1.
הסיור בלב תל אביב
25/03/18 08:23
מאת: דורית
מאד נהננו מהסיור. ההדרכה היתה מקצועית והסיפורים מרתקים
בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק